Alarmy

Powszechnie wiadomo jest, że jednym z najważniejszych elementów zabezpieczeń mienia są profesjonalne alarmy, które powinny być zamontowane na posesjach prywatnych czy też lokalach firmowych.

Skuteczny alarm to przede wszystkim nowoczesne urządzenie oraz odpowiedni dobór typu do wymagań i warunków technicznych obiektu, który ma chronić. Po krótce postaramy się przypbliżyć Państwu zespół elementów składających się na systemy alarmowe.
System alarmowy to zespół urządzeń elektronicznych mających na celu powiadomienie o zaistnieniu w obiekcie określonego zdarzenia np. :
- Sygnalizację włamania, napadu
- Sygnalizację Otwarcia np. Drzwi, Okien
- Sygnalizację pożaru
- Sygnalizacje wstrząsowe
- Sygnalizacje zbicia szyby
- Sygnalizacje zalania wodą
- Sygnalizacja zagrożenia tlenkiem węgla (czadu)
- Oraz informowanie o wielu różnych zagrożeniach w zależności od zastosowanych czujników, central.

Specjalizujemy się w systemach marki :
- Satel
- Ropam
- Paradox

Sercem każdego systemu alarmowego jest centrala, dobierana do każdego obiektu indywidualnie w zależności od ilości pomieszczeń, pełnionych funkcji, liczby czujników alarmowych. Niezbędne jest także dopasowanie typu każdego czujnika do specyfiki pomieszczenia w celu uniknięcia fałszywych alarmów.

Rodzaje Czujników :

- Podczerwieni/PIR
- Odporna na zwierzęta
- Dualne / MW+PIR
- Sufitowe
- Stłuczeniowe
- Dymu
- Dymu papierosowego - Gazu
- Czujniki Czadu
- Zewnętrzne
- Magnetyczne
- Bariery Podczerwieni

Każdy system można wyposażyć w powiadomienie GSM, które w przypadku uaktywnienia alarmu poinformuje nas wysyłając wiadomość tekstową , dzwoniąc na numery telefonu wyznaczone przez użytkownika. Istnieje również możliwość zwiększenia funkcjonalności każdego systemu poprzez instalację modułu gruby Interwencyjnej.