Monitoring

Głównym celem monitoringu jest wizyjny nadzór domów, firm, parkingów oraz obiektów przemysłowych.

Systemy Telewizji Przemysłowej CCTV / IP potocznie zwane monitoringiem to zespół urządzeń elektronicznych, który daje nam możliwość cało dobowego podglądu, zapisu oraz odtworzenia zdarzeń jakie miały miejsce na monitorowanym terenie.

Rejestratory do zapisu są praktycznie bezobsługowe, długość nagrań od kilku do kilkunastu tygodni w zależności od użytego sprzętu i konfiguracji. W dobie Internetu mamy możliwość zdalnego podglądu w dowolnym miejscu na Świecie na komputerach i urządzeniach mobilnych tj. Tablety telefony komórkowe.

Kamery CCTV pełnią funkcję dozoru oraz mobilizacji pracowników, skutecznie odstraszają potencjalnych intruzów i są doskonałym uzupełnieniem dla urządzeń alarmowych, kontroli dostępu.

Rozróżniamy dwa typy Telewizji przemysłowej analogowe i cyfrowe :

Monitoring analogowy:
Urządzenia te są proste w obsłudze i niezawodne, kamery wyświetlają obraz w jakości do 1200 TVL . Cena monitoringu analogowego na dzień dzisiejszy jest w przybliżeniu niższa od monitoringu IP o około 40 %.

Monitoring cyfrowy IP:
Cechuje ją niesamowita jakość obrazu w rozdzielczości HD 1920x1080. Monitoring ten zapewnia nam uzyskanie wysokiej szczegółowości obrazu , jakości nagrywanego materiału. Kamera 2 MPX pozwoli nam np. Odczytać numery rejestracyjne samochodu z odległości 30 metrów zachowując przy tym szeroki kąt wizji około 88 stopni.

Zarówno w obu przypadkach telewizji analogowej i IP mamy możliwość zastosowania specjalistycznych kamer szybko obrotowych PTZ. Dają nam możliwość możliwość obrotu w wybraną przez operatora stronę i zbliżenia interesującego go obiektu.